Solbet Artykuły Organizacja budowy Beton komórkowy w rękach wykonawcy

Beton komórkowy w rękach wykonawcy

Znalezienie ekipy budowlanej, która będzie godna zaufania, to trudne zadanie. Jednak wybierając beton komórkowy jako materiał budowlany, jest ono o tyle łatwiejsze, że większość wykonawców doskonale radzi sobie z jego stosowaniem. Rozwiązania systemu SOLBET dodatkowo ułatwiają wykonanie prac. 

Aby powstał budynek trwały i o wysokim standardzie energetycznym, konieczne jest nie tylko wybranie odpowiednich materiałów murowych, które sprostają takim wymaganiom, ale także odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów potrzebnych do budowy domu. Pełne bezpieczeństwo zapewni system SOLBET, w skład którego wchodzą nie tylko bloczki z betonu komórkowego, stanowiące podstawowy materiał murowy, ale również prefabrykowane nadproża, płytki oraz cały zestaw chemii budowlanej niezbędnej do kompleksowej realizacji budowy. Wysoka jakość produktów, precyzyjnie zaprojektowane oraz wykonane elementy, dają gwarancję trwałości oraz powstania wyjątkowo cichego i ciepłego budynku.

Budowanie w systemie SOLBET – korzyści dla wykonawcy

System SOLBET i jakość betonu komórkowego w nim zastosowanego zapewnia uzyskanie przegród spełniających standardy dotyczące trwałości, ochrony cieplnej i akustycznej. Dopasowanie elementów do siebie ogranicza możliwości popełnienia błędów wykonawczych, a postępowanie zgodnie ze wskazówkami producenta oraz podążanie za instruktażem zamieszczonym w filmach na portalu internetowym SOLBET sprawiają, że budowa przebiega sprawnie i ukończona może być w rekordowo krótkim czasie. Wykonawca dostaje dzięki systemowi gotową i klarowną technologię, która wyklucza dowolność, a przez to błędy.

Budowa z betonu komórkowego to dla wykonawcy również oszczędność czasu. Duże wymiary bloczków sprawiają, że mur powstaje bardzo szybko. Gotowy system ogranicza konieczność używania na budowie prądu oraz wody, co również nie jest bez znaczenia.

Elementy wyprodukowane z betonu komórkowego należą do stosunkowo lekkich, co sprawia, że wiele prac wykonawca może prowadzić samodzielnie bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu. Nie ma również problemu, gdy zajdzie potrzeba dopasowania elementów murowych na wymiar. Beton komórkowy docina się łatwo piłą ręczną na budowie. Łatwość obróbki sprawia, że bez specjalnego trudu można osiągnąć zamierzony kształt betonowego elementu.

Kształt bloczków z wyprofilowaniem pozwala na łączenie ich na pióro i wpust. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania zaprawy w spoinach pionowych. Nakłada się je jedynie na poziomych łączeniach. Odpowiednia do tego cienkowarstwowa zaprawa murowa należy do elementów systemu.

Beton komórkowy na budowie – jak się z nim obchodzić?

Mimo iż beton komórkowy umożliwia szybką i łatwą budowę, nie zmienia to faktu, że wszelkie prace trzeba wykonywać z należytą uwagą i dokładnością, gdyż beton komórkowy jest materiałem stosunkowo kruchym, podobnie jak ceramika ścienna. Wystarczy jednak zachowanie podstawowej dbałości w trakcie wznoszenia ścian, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wykonawcy powinni też znać zasady obchodzenia się z betonem komórkowym na placu budowy. Bloczki z betonu komórkowego można ustawiać tylko na równym i czystym podłożu. W trakcie przechowywania powinny być pozostawiane na paletach, aby nie wilgotniały stojąc bezpośrednio na gruncie. Rozpakowane bloczki należy osłaniać przed opadami, chroniąc je choćby folią. Dotyczy to także niedokończonego muru. Jeśli bloczki na paletach chcemy przechowywać piętrowo, nie powinno być ich więcej niż dwie w układzie jedna paleta, na drugiej. Swobodnie składowane bloczki można układać maksymalnie w ośmiu warstwach, koniecznie krzyżujących się. Wówczas będzie ryzyko uszkodzenia elementów betonowych będzie najmniejsze.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy