Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET System SOLBET w pracach wnętrzarskich i aranżacyjnych

System SOLBET w pracach wnętrzarskich i aranżacyjnych

Budowa ścian to nie jedyne prace, przy których sprawdzą się produkty wchodzące w skład systemu SOLBET. Dzięki dobrym parametrom technicznym, w tym wytrzymałościowym betonu komórkowego, i niewymagającej dużych nakładów pracy oraz siły obróbce, bloczki można wykorzystać również przy wykańczaniu wnętrz budynku. Na system SOLBET składają się również podkłady podłogowe, tynki oraz kleje dostosowane do podłoża z betonu komórkowego.

Wylewki podłogowe

Korzystając z produktów systemowych można wykonać podkłady podłogowe pod wszelkiego rodzaju posadzki wewnątrz budynku. Służy do tego SOLBET posadzka cementowa w postaci suchej mieszanki do rozrobienia z wodą. Zastępuje ona tradycyjne jastrychy cementowe przygotowywane na placu budowy, co znacznie przyspiesza prace wykończeniowe. Posadzka cementowa SOLBET została opracowana z myślą o oszczędzającym czas i pracę układaniu mechanicznym z wykorzystaniem mixokreta. W ten sam sposób można wykonywać również posadzkę betonową SOLBET. Produkt ten sprawdzi się m.in. przy wykonywaniu ogrzewanej podłogi.

Więcej o zastosowaniu podkładów podłogowych przeczytasz tutaj: „ABC chemii budowlanej – wylewki i posadzki”

Tynki wewnętrzne i zewnętrzne

System SOLBET umożliwia również wykończenie powierzchni ścian z betonu komórkowego – od wewnątrz i z zewnątrz budynku. Do ścian jednowarstwowych polecane są tynki mineralne. Skutecznie chronią podłoże, są trwałe i długo zachowują estetyczny wygląd. Charakteryzują się też dobrą paroprzepuszczalnością. Tynki SOLBET sprawdzają się bardzo dobrze również w przypadku ścian warstwowych. Ciekawe efekty dekoracyjne, np. typu kornik lub baranek można uzyskać stosując tynki strukturalne. Inwestorom, którym zależy na przyspieszaniu prac wykończeniowych, poleca się tynki SOLBET przeznaczone do układania maszynowego.

O zastosowaniu tynków przeczytasz tutaj: „ABC chemii budowlanej – zaprawy tynkarskie”

Praktyczna obudowa wanny

Elementy z betonu komórkowego, które tworzą system SOLBET są również bardzo przydatne przy wykańczaniu łazienki. Wykonuje się z nich m.in. murowaną obudowę wanny i brodzika. W tym celu można wykorzystać płytki SOLBET. Dzięki niewielkiej wadze elementów z betonu komórkowego powstała zabudowa nie obciąży znacznie stropu, a łatwe szlifowanie i docinanie materiału na dowolny kształt pozwala wykonać efektowną zabudowę wanien, również tych owalnych. Obudowa wanny z betonu komórkowego będzie wyróżniać się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne niż obudowa wykonana np. z płyt g-k. Można ją wykończyć praktycznie dowolnym materiałem.

 

Ognioodporna obudowa kominka

Bloczki z betonu komórkowego mogą posłuż również do wykonania obudowy kominka. Beton komórkowy jest ognioodporny i zachowuje swoje właściwości nawet w wysokich temperaturach, znacznie wyższych niż te, które występują w domowych kominkach. Do wykonania obudowy kominkowej wybiera się najczęściej cienkie płytki SOLBET, które muruje się na zaprawę systemową. Wykonana przy ich użyciu obudowa może przybierać różne kształty, czyniąc kominek ozdobą wnętrza o wyjątkowym charakterze. Obudowę kominkową z betonu komórkowego można wykończyć tynkiem, płytkami bądź innym materiałem odpornym na działanie wysokiej temperatury.

Efektowna zabudowa w kuchni i salonie

Beton komórkowy to dobry materiał dla osób ceniących sobie nieszablonowe rozwiązania. Przy jego użyciu można wykonać nietypową, efektowną zabudowę wnętrz. Murując bloczki i płytki można stworzyć oryginalny regał, półki, a nawet zabudowę kuchenną. Wymurowane odpowiednio elementy z betonu komórkowego mogą zastąpić tradycyjne korpusy szafek stojących. Jedyne, czego będziemy potrzebować to efektownych frontów. Taka zabudowa sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i utrzymanych w bardziej tradycyjnym stylu wnętrz.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy